Ktorú medailu si vybrať? Klady a zápory našich medailí
Výber správnej medaily môže byť náročný najmä pre niekoho, kto sa o to pokúša prvýkrát. Chceme, aby naši zákazníci boli čo najlepšie informovaní o medailách, ktoré ponúkame, a aby poznali ich výhody aj nevýhody. Tento článok Vám pomôže pochopiť rozdiely medzi nimi.

Ponuka medailí na mieru

Naša spoločnosť vyrába medaily na mieru pre klientov z celej Európy a sveta. Poradíme, navrhneme, vyrobíme a následne expedujeme hotové medaily. Ľahko si môžete objednať ktorýkoľvek z týchto 4 typov medailí:

Odlievané medaily

Odlievané medaily sú pre našich zákazníkov nepochybne voľbou číslo jeden. Na ich výrobu používame moderné technológie, takže naše výrobky sú vysoko kvalitné. Medaily sú vyrobené zo zliatiny zinku a hliníka, ktorá zaručuje odolnosť a pevnosť. Odlievaná medaila ponúka aj obrovské možnosti personalizácie. Môžeme vyrobiť medailu akéhokoľvek tvaru, vyplniť prvky farebným smaltom, pridať špeciálne prvky, reliéf alebo iné ozdobné prvky.
Na medaily pripevňujeme štandardné alebo personalizované stuhy, ktoré prišívame na hotové medaily.
Výroba týchto medailí trvala približne štyri týždne od schválenia návrhu.

Výhody:

Nevýhody:

Odlievané medaily s potlačou


Toto riešenie spája výhody odlievanej medaily s farebnou tlačou. Ponechanie časti medaily s hladkým, prázdnym povrchom nám umožní vyrobiť v tejto oblasti akúkoľvek farebnú UV potlač. Jeden tvar medaily tak môže mať niekoľko rôznych potlačí a môže byť určený pre rôzne podujatia. Je možné použiť štandardné alebo personalizované stuhy.
Čas výroby medailí s potlačou je 2 týždne od schválenia návrhu.
Pomocou týchto medailí môžete vytvoriť ucelenú sériu s rovnakým tvarom a rôznorodou potlačou. To bude určite motivovať účastníkov, aby sa zúčastnili celej série podujatí a získali všetky medaily.

Výhody:

Nevýhody:

Oceľové medaily

Tento typ medaily, ako už názov napovedá, je vyrobený z kovovej platne, na ktorú umiestnime personalizovanú UV tlač s 3D efektom alebo bez neho.
Oceľové medaily sme ďalej rozdelili podľa tvaru, ktorý môže byť štandardný alebo ľubovoľný.

Oceľové medaily štandardného tvaru

Štandardné oceľové medaily pozostávajú z 5 hotových platní v piatich dostupných farbách (zlatá, strieborná, bronzová, čierna a biela).

Personalizácia oceľových medailí v štandardnom tvare zahŕňa UV farebnú tlač na jednu alebo obe strany medaily. Tieto medaily možno kombinovať s prvkami z iných materiálov. Stupeň personalizácie:
štandard – s reliéfom do 0,20 mm a možnosťou lakovania vybraných povrchov.

Stupeň personalizácie:

STANDARD

s reliéfom do 0,20 mm a možnosťou lakovania vybraných povrchov,

STANDARD +

s reliéfom tlače do 0,75 mm, možnosťou lakovania vybraných povrchov, použitím rôznych štruktúr a textúr,

PREMIUM

s reliéfom do 0,20 mm, s možnosťou lakovania vybraných povrchov, kombinácie rôznych materiálov a personalizácie gravírovaním alebo farebnou tlačou

Najväčšou výhodou štandardného tvaru medailí je, že ich môžeme vyrobiť do 1 týždňa od schválenia návrhu.

Výhody:

Nevýhody:

Oceľové medaily akéhokoľvek tvaru

Oceľové medaily ľubovoľného tvaru sú druhým typom oceľových medailí Vyrezávame ich laserom z plechu v ľubovoľnom navrhnutom tvare. Medaily môžu mať hrúbku od 2 do 10 mm a ponúkajú sa v širokej škále farieb. Práškovo lakované medaily môžu byť pokryté týmito farbami z palety RAL (starožitné zlato, striebro, bronz nie sú zobrazené).

Zlatá, strieborná a bronzová farba medailí môže byť tiež nepriehľadná alebo priehľadná.

Stupeň personalizácie:

STANDARD

štandard - s reliéfom do 0,20 mm a možnosťou lakovania vybraných povrchov,

STANDARD +

s reliéfom tlače do 0,75 mm, možnosťou lakovania vybraných povrchov, použitím rôznych štruktúr a textúr.

Na medailách môžeme vytvoriť nápadné ornamenty a vytvoriť z nich medaily „puzzle“. Medailu dopĺňa personalizovaná alebo štandardná stuha. Ich čas realizácie je od 2 týždňov po schválení projektu.

Výhody:

Nevýhody:

Ekologické medaily

Ekológia sa objavuje prakticky v každej oblasti života. V našom odvetví to nie je inak. Ekologické medaily majú ekologický charakter, najmä vďaka použitiu preglejky alebo brezového kotúča pri ich výrobe.
Medaily z preglejky personalizujeme pomocou laserového gravírovania, farebnej tlače a máme možnosť kombinovať ich s inými materiálmi (plexisklo, laminát). Záverečným prvkom medaily je personalizovaná alebo štandardná stuha.

Medaily z brezových kotúčov personalizujeme pomocou gravírovania alebo farebnej tlače. Vyrábame medaily v dvoch veľkostiach – 60 – 70 mm a 90 – 100 mm. Hotová medaila z brezového dreva je zavesená na jutovej šnúrke.
Okrem ekologického dizajnu sa medaily vyznačujú rýchlosťou výroby a cenou. Zďaleka najlacnejšie riešenie, ktoré má svoje čaro a navyše krásne vonia.

Výhody:

Nevýhody:

Zhrnutie

Teraz už poznáte všetky typy medailí v našom sortimente. Poznáte aj ich výhody a nevýhody. Sme si istí, že teraz medzi nimi nie je žiadny problém! Stôl by vám to mal ešte uľahčiť.

Medailí na mieru Oceľové meadily Ekologické medaily
Typ medaily Medailí na mieru
3D
Medailí na mieru
2D
tlačené liate
medaily
Oceľové meadily
(štandardného tvaru)
Oceľové meadily
(akýkoľvek tvar)
-
Materiál Zamak Zamak Zamak Oceľ Oceľ Drevo, preglejka
Medailový prierez - hrúbka
Obojstranné reliéfne razenie Uv tlač Uv tlač Uv tlač Uv tlač / Gravírovanie
Farebná výplň
(až 8 farieb)

(až 8 farieb)
Veľkosť do 105 x 220 mm do 105 x 220 mm do 105 x 220 mm Akýkoľvek tvar Akýkoľvek tvar
Akýkoľvek tvar
Ozdobné prvky
Hrúbka od 3 do 12 mm ~ 3,5 mm 2 mm od 2 do 10 mm od 3 do 10 mm
Výrobný čas
(od schválenia návrhu)
4 týždňov 4 týždňov 2 týždňov 1 týždňa 2 týždňov 1 týždňa