Výber správnej medaily môže byť niekedy náročný aj pre skúseného organizátora športového podujatia. V súčasnosti je totiž k dispozícii mnoho typov medailí s rôznymi špecifikáciami. Preto sme sa rozhodli zostaviť zoznam niekoľkých najlepších tipov, ktoré Vám pomôžu naučiť sa, ako si vybrať ideálnu športovú medailu pre Vaše podujatie.

1. Pozrite sa do kalendára

Vieme, že to znie zvláštne, ale je to veľmi užitočné. Prečo? Pre výrobcu medailí je veľmi dôležité, kedy sa Vaša udalosť uskutoční. Je to spôsobené tým, že medaily na športové súťaže vyrábame pomocou rôznych technológií. Výroba niektorých medailí, napríklad medailí na mieru, trvá štyri a viac týždňov, zatiaľ čo výroba ekologických alebo oceľových medailí trvá už o polovicu kratšie. Dôležitým aspektom je aj dizajn. Je potrebné poznamenať, že proces výroby medaily sa výrazne skráti, ak nám poskytnete jej konečnú verziu.

Ako dlho trvá výroba medailí?

2. Skontrolujte svoj rozpočet

Ďalším tipom, ako si vybrať športovú medailu, je overiť si, aký rozpočet môžete vyčleniť na ceny. Je samozrejmé, že podujatia s vyššou prestížou môžu vynaložiť viac peňazí na medaily pre účastníkov. To však neznamená, že individuálne medaily sa môžu udeľovať len na národných alebo medzinárodných súťažiach.
V našej ponuke nájdete medaily, ktoré sa líšia cenou. Po stanovení rozpočtu a určenia počtu medailí, ktoré potrebujete, Vám náš poradca pomôže vybrať typ medaily, ktorý je vhodný pre Váš rozpočet. To umožňuje udeľovať jedinečné, personalizované medaily aj na tých najmenších školských súťažiach.

Cenu každej medaily stanovujeme individuálne v závislosti od zložitosti návrhu a počtu objednaných medailí. Nižšie nájdete stručný prehľad medailí od najdrahšej po najlacnejšiu:

3. Dbajte na dizajn medaily

Už viete, že ak máte vlastný návrh, proces prípravy medaily sa automaticky skracuje. Ale čo keď ho nemáte? Vtedy prichádzajú na pomoc naši kvalifikovaní grafickí dizajnéri. Stačí, ak nás oboznámite so svojou víziou, poviete nám, aký efekt by ste chceli dosiahnuť, a my prispôsobíme dizajn Vašej udalosti. Nezabudnite, že čím viac informácií získame, tým lepší a presnejší bude projekt vo Vašich rukách. Potom stačí, ak ho prijmete, zadáte objednávku a my sa postaráme o zvyšok. Príprava takéhoto jedinečného dizajnu nám trvá v priemere 78 hodín a čo je dôležité, vždy môžete vykonať potrebné úpravy.

4. Rozhodnite sa, akú stuhu chcete na medailu pripevniť

Zdalo by sa, že v tomto bode je voľba jednoduchá. O kráse medaily však svedčí každý jej prvok vrátane stuhy. Preto si môžete vybrať z dvoch typov stúh: katalógové stuhy a sublimačné stuhy s farebnou potlačou. Prvé sa vyrábajú v 20 štandardných farbách, ktoré sú k dispozícii na našom sklade. Na druhej strane, personalizované stuhy môžu mať ľubovoľnú farebnú schému a obsahovať ľubovoľný natlačený dizajn. Dostupné šírky stuhy sú 10, 15, 20, 25, 30 mm. V ich prípade trvá výroba stúh približne dva týždne. Sublimačné stuhy sú ideálne, keď chcete šikovne umiestniť logá a názvy všetkých sponzorov. Veľmi dobre vieme, že ich niekedy môže byť veľa, a vďaka tlači sa Vám určite všetci zmestia.

5. Nebojte sa byť kreatívni

Medaile na súťažiach nemusia byť okrúhle a v základných farbách. Dnešní športovci chcú od súťaží viac. Chcú ocenenie, ktoré môžu hrdo vystavovať a chváliť sa ním na internete. Sú to zväčša zberatelia medailí. Vytvorením návrhu medaily alebo objednaním u nás tak môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Za roky pôsobenia v tomto odvetví sme vytvorili mnoho úžasných realizácií, na ktoré sme okrem iného použili kompas, jantár, magnet, pieskové prvky, rotačné prvky alebo živicové prvky. Vďaka našim strojom umiestneným v Poľsku môžeme vytvárať skutočne úžasné medaily. Dôkazom toho je galéria medailí plná našich nezvyčajných realizácií. Nemusíte sa teda obmedzovať a môžete vytvoriť originálnu medailu, ktorá určite poteší všetkých účastníkov.

Zhrnutie

Ak sa budete držať týchto piatich základných tipov, určite budete vedieť, ako si vybrať ideálnu športovú medailu pre Vašu udalosť. Ak však máte ďalšie otázky, obráťte sa na svojho poradcu, ktorý Vám poskytne správnu odpoveď.